چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟

علائم اولیه بارداری شامل خونریزی ناشی از کاشت، از دست دادن اشتها و سوزش سینه ها از علائم اولیه بارداری است. برای بسیاری از خانم ها این سوال وجود دارد چند روز بعد از لقاح علائم بارداری ظاهر می شود؟ در ادامه پاسخ پرسشهای خود را دریافت خواهید کرد.

اگر فکر می کنید باردار هستید باید به این علائم دقت کنید. علائم اولیه بارداری شامل:

  • خونریزی ناشی از لانه گزینی
  • گرفتگی عضلات ناشی از کاشت
  • مثبت بودن نتیجه آزمایش خون
  • مثبت بودن نتیجه آزمایش ادرار
  •  بالا بودن دمای بدن
  •  پریود نشدن
  • دیدن ساک حاملگی در سونوگرافی

حالت تهوع و خستگی از اولین علائم هفته اول بارداری هستند که در برخی خانم ها ماه سوم بارداری علائم از بین می رود و در برخی در کل طول بارداری هفته به هفته ادامه خواهد داشت. اما برای برخی خانم ها پریود نشدن اولین علامت بارداری است. علائم معمول بارداری به هورمون بارداری HCG مربوط میباشد.

معمولاً علائم بارداری هفته ها بعد از کاشت نمایان می شوند هنگامی که هورمون hCG به مقدار زیاد ترشح می شود و موجب بروز علائم می شود.

علائم بارداری چه زمانی خود را ظاهر می سازند؟

ظهور علائم بارداری به هورمون hCG بستگی دارد در واقع به میزان چسبندگی تخمک بارور به رحم بستگی دارد. علائم تخمک بارور شده در برخی زنان قابل احساس است. کاشت 10-8 روز بعد از تخمک گذاری انجام می شود. هورمون hCG در ابتدا در خون حدود 4-3 روز بعد از کاشت یا 10-9 روز بعد از تخمک گذاری ظاهر می شود. پیش از پریود نشدن و انجام آزمایش بارداری، تشخیص علائم فیزیکی و ربط دادن آن ها به بارداری کار سختی است.

پریود نشدن اولین علامت واضح بارداری است. اما برخی خانم ها با توجه به علائم و تغییرات فیزیکی پیش از پریود نشدن بارداری را تشخیص می دهند. این علائم برای خانم هایی که پریودی نامنظمی دارند مهم است. علائم بارداری قبل از پریود شدن را بشناسید.

علائم بارداری که شما حس می کنید

- چند روز بعد از لقاح، جنین در رحم کاشته می شود. در اینجا اولین علائم بارداری ظهور می کنند. خانم احساس گرفتگی عضلات دارد و لکه بینی مشاهده می کند. لکه بینی زمان کاشت معمولاً در زمان انتظار برای پریود بعد به صورت لکه بینی خیلی کم اتفاق می‌افتد. گاهی با پریودی اشتباه گرفته می شود اما به اندازه پریودی خونریزی زیاد نیست.

- هنگامی که لکه بینی اتفاق می افتد تغییر در سینه ها نیز حس می شود. این تغییرات شامل حساس شدن، سوزش و ورم کردن می باشد.

- یکی از رایج ترین تغییرات فیزیکی در ابتدای بارداری خستگی است. هنگامی که باردار می شوید، سطح پروژسترون افزایش می‌یابد. پروژسترون باعث خستگی در ابتدای بارداری می‌شود

- میزان استروژن نیز در ابتدای بارداری افزایش می یابد. استروژن باعث حالت تهوع و از دست دادن اشتها می شود. 

- کاهش قند خون و فشار خون باعث سرگیجه و ضعف می شود. برخی خانم ها پس از تجربه این حالت به پزشک مراجعه می‌کنند.

نشانه های بارداری که ممکن است حس کنید

تغییراتی که اتفاق می افتد یک هفته تا دو هفته بعد از بارداری، خود را نشان میدهند. از آن زمان تا آخر بارداری تغییرات فیزیکی کاملا مشهود هستند:

-    کاشت تخمک بارور باعث گرفتگی عضلات می شود.
-    سینه ها حساس و سنگین می شوند و احساس سوزش در آن ها وجود دارد.
-    احساس خستگی به خاطر افزایش پروژسترون، کاهش قند خون و فشار خون
-    افزایش استروژن و حالت تهوع

زمانی که خانم ها علائم بارداری را مشاهده می کنند متفاوت است. معمولا علائم اولیه بارداری تا بعد از انجام آزمایش بارداری یا پریود نشدن مشهود نیستند.

مقالات مرتبط
جدیدترین مـقالات آموزشی
ساعات حضور در مطب
شنبه الی پنج شنبه: صبح ها از 10 الی 12
شنبه الی چهار شنبه: عصر ها از 16 الی 20
تلفن: 88430922-021
بالا